Renault Captur E-Tech Intens
| Døre | 5 |
| Gear | 8 |
| Geartype | Automat |
| HK / kW | 160 / 118 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.539 kg |
| Længde | 423 cm |
| Bredde | 180 cm |
| Højde | 158 cm |
| Tophastighed | 173 km/t |
| Max påhæng | 750 kg |
| Sidst synet | 6 jun 2025 |
| Moment | 205 nm |
| Lasteevne | 361 kg |
| Batteristørrelse | 9,7 kWh |
Super lækker Renault Captur Plug In Hybrid
med masser af dejlige detaljer.
Ring/SMS for prøvetur til Benny på Telf. 40172155/58264155
Bilen er nysynet
Alle service overholdt
mont. med træk til 75o kg
18" alufælge
Undervognsbehandlet
Led kørelys
7" Multimediesystem
6 mdrs reklamationsret
Gratis vejhjælp kan tilbydes
Serviceaftale fra 400 kr. pr. mdr.
Familiefirma gennem 48 år
Kør hjem i bilen vi har nr. plader på lager, kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, 18" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led baglygter, træk, automatgear, varme i rat, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, apple carplay, regnsensor, bakkamera, 8 airbags, antispin, esp
-
109.900 kr.
-
Kilometer140.000
-
Benzin86,4 km/l
-
1. reg06/2021
-
Modelår2021
-
Grøn afgift460 kr. pr. 6 måneder
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
