Opel Zafira Tourer T 140 Enjoy eco 7prs
Opel Zafira Tourer T 140 Enjoy eco 7prs egenskaber
| Type | MPV |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 140 / 103 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.400 |
| Airbags | 8 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.740 kg |
| Længde | 466 cm |
| Bredde | 182 cm |
| Højde | 169 cm |
| Tophastighed | 202 km/t |
| Max påhæng | 1.300 kg |
| Sidst synet | 1 maj 2024 |
| Moment | 200 nm |
| Lasteevne | 580 kg |
Beskrivelse
Lækker, velkørende og rummelig 7 pers.
Opel Zafira Tourer.
Ring/SMS for prøvetur til Benny på Telf. 40172155/58264155
Bilen er nysynet
Har holdt alle service
Mont. med fast træk til 1300 kg.
Tidligere undervognsbehandlet
6 mdrs. reklamationsret på Bil og motor
Gratis vejhjælp kan tilbydes
Serviceaftale kan tilbydes til 420 kr. pr. mdr.
Familiefirma gennem 48 år
Kør hjem i bilen vi har nr. plader på lager, kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. førersæde, el-sidespejle, træk, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, usb-a tilslutning, aux tilslutning, regnsensor, isofix, 4 airbags, antispin, esp
-
74.900 kr.
-
Kilometer136.000
-
Benzin16,4 km/l
-
1. reg05/2014
-
Modelår2014
-
Grøn afgift1.740 kr. pr. 6 måneder
Frilund Biler ApS
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
Del på Facebook
