Mercedes-Benz A200 AMG Line
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 6 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 156 / 115 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.600 |
| Airbags | 7 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 1.370 kg |
| Længde | 429 cm |
| Bredde | 178 cm |
| Højde | 143 cm |
| Tophastighed | 224 km/t |
| Max påhæng | 1.400 kg |
| Sidst synet | 7 jan 2025 |
| Moment | 250 nm |
| Lasteevne | 565 kg |
Skarp Mercedes A200 AMG Line -Faceliftet model.
Her får du en bil der kombinerer stjernestatus med sportligt design.
Bilen står knivskarpt med AMG -Styling hele vejen rundt - der giver det helt
rigtige "Look"
Ring/SMS for prøvetur til Benny på Telf. 4017215/58264155
Bilen er nysynet
Har holdt alle service - Nye bremser
AMG Line interiør og eksteriør
1,6L Turbomotor - perfekt balance mellem økonomi og overskud
2 zone klima
Fartpilot
Sædevarme
6 mdrs. reklamationsret på bil og motor
Gratis vejhjælp kan tilbydes
Serviceaftale kan tilbydes fra 420 kr. pr. mdr.
Familiefirma gennem 48 år
Kør hjem i bilen vi har nr. plader på lager
Familiefirma fra 1978 med 4,7 i score på Trustpilot fra vores glade og tillidsfulde kunder. Forbehold for skrive/taste fejl i annoncen.
-
109.900 kr.
-
Kilometer196.000
-
Benzin17,5 km/l
-
1. reg01/2015
-
Modelår2015
-
Grøn afgift1.290 kr. pr. 6 måneder
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
