Mazda 2 SkyActiv-G 90 Niseko
| Farve | Hvid |
| Type | Hatchback |
| Døre | 5 |
| Gear | 5 |
| Geartype | Manuel |
| HK / kW | 90 / 66 |
| Cylindre | 4 |
| Ccm | 1.500 |
| Airbags | 6 |
| Drivmiddel | Benzin |
| Trækhjul | For |
| Vægt | 950 kg |
| Længde | 406 cm |
| Bredde | 170 cm |
| Højde | 150 cm |
| Tophastighed | 183 km/t |
| Max påhæng | 900 kg |
| Sidst synet | 9 jul 2025 |
| Moment | 148 nm |
| Lasteevne | 560 kg |
Kvaslitetsbil Mazda 2 med masser af udstyr og dynamiske køreegenskaber
En kvalitetsbil der vil give gode oplevelser og masser af køreglæde.
Ring/SMS for prøvetur til Benny på Telf. 40172155/58264155
Bilen er nysynet
Der er lavert klargøringsservice
15" alufælge
Aircondition
Fartpilot
Navvigation
22,3 km/l, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, 15" alufælge, el-sidespejle, aircondition, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, navigation, usb-a tilslutning, aux tilslutning, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, parkeringssensor (bag), isofix, 6 airbags, antispin, esp.
Familiefirma fra 1978 med 4,7 i score på Trustpilot fra vores glade og tillidsfulde kunder. Forbehold for skrive/taste fejl i annoncen.
-
Kilometer157.000
-
Benzin22,4 km/l
-
1. reg04/2019
-
Modelår2018
-
Grøn afgift760 kr. pr. 6 måneder
Industri Vest 2
4293 Dianalund
CVR : 41000724
58264155
25662020
tb@frilundbiler.dk
